Artykuły

Moi drodzy,


podczas VII Międzynarodowej Konferencji "Pożary Wewnętrzne" mogliśce wziąć w ręce i zapoznać się z treścią nowego opracowania z szeroko rozumianej dziedziny GPW. Był to skrypt pod tytułem „Wentylatory i wentylacja w straży pożarnej”, to materiał rekomendowany przez cfbt.pl®

Potrzebę powstania takiego opracowania zauważyliśmy już dawno. Przez ostatnie kilka lat używanie wentylatorów stało się bardzo popularne, lecz czy zawsze świadome? Mnóstwo pytań z Waszej strony oraz częste dyskusje na ten temat dały do zrozumienia, że jest duża potrzeba pojawienia się takiego opracowania. Czym jest wentylacja a czym oddymianie? Jak rozróżniać wentylatory i wybrać właściwy dla naszych potrzeb? Te pytania zadawane są nazbyt często. Jednocześnie, skoro życie nie znosi próżni, można się było spodziewać, że powstanie prędzej czy później takie opracowanie. W gronie instruktorów cfbt.pl wytworzyliśmy koniunkturę a nawet modę na GPW. To z jednej strony dobrze. A z drugiej, celem naszym zawsze była jakość a nie moda. Czując odpowiedzialność za naszą misję edukacyjną przeszliśmy do czynów. Stąd decyzja o stworzeniu tej pozycji literaturowej. O pomoc zwróciliśmy się do sprawdzonych partnerów i tym razem również nie zawiedli. Dzięki wsparciu sprzętowemu i wydawniczemu otrzymujecie ten materiał za darmo. Niech Wam dobrze służby i podnosi bezpieczeństwo oraz skuteczność Waszych działań. Bądźcie pewni, że na tym nie koniec a baza krajowej literatury będzie nadal rosła dzięki naszym wysiłkom. Dostajecie światową, sprawdzoną wiedzę, weryfikowaną codziennie na całym świecie przez ludzi zaangażowanych w to co robią do granic swych możliwości. Z pewnością jest miejsce na udoskonalenie tego materiału. Z drugiej strony chcemy nieskromnie podkreślić, że znamy wartość tego opracowania i jesteśmy z niego dumni.

img (1)

Aby materiał powstał konieczne było zaangażowanie wielu osób. Podziękowania dla nich znajdą się w materiale. Trzeba jednak w tym miejscu zaznaczyć, że szczególnie jeden człowiek przyczynił się do powstania tego opracowania. Grzegorza, który był fantastycznym człowiekiem i wspaniałym strażakiem, nie ma dziś wśród nas. Ten materiał jest poświęcony jego pamięci.

Wersję drukowaną można zdobyć u wydawcy, ale nakład jest ograniczony.

Wersja elektroniczna do pobrania jest dostępna pod poniższym linkiem. Miłej lektury!

ramfan.pl/skrypt/