Nie! dla RAKA w straży

Film dokumentalny "BURNED" w wersji polskiej dzięki Fundacji cfbt.pl

 

W listopadzie 2022 roku skontaktowaliśmy się z producentami filmu dokumentalnego "BURNED: Protecting the protectors". Za produkcję odpowiada studio Ethereal Films, na czele którego stoi Elijah Yetter-Bowman. (Link do strony studia) Wyrazilismy zainteresowanie filmem, który miał się niedługo ukazać i porozumielismy się w kwestii licencji. Premiera filmu miała miejsce w Las Vegas, USA, w dniu 30 stycznia 2023 roku, podczas szczytu szkoleniowego dla liderów stowarzyszeń, organizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Strażaków (IAFF).

Fragment konferencji "Rak w Straży Pożarnej" #3 z zapowiedzią filmu "Burned" z polskimi napisami.

BURNED poster

Film opowiada historię strażaka, Paula Cottera, który zachorował na raka oraz jego zony, Diane, która podjęła walkę, aby zrozumiec powody tej choroby i odkryła przerażającą przyczynę chorób wielu strazaków: chemikalia obecne w ubraniach specjalnych.

Dziękujemy za odzew dotyczący filmu dokumentalnego ,,Burned”. Oznacza to, że zdrowie strażaków nie jest Wam obojętne i chcecie poznawać nowe zagadnienia dotyczące otaczających nas zagrożeń. Film ,,Burned” może być dystrybuowany na terenie naszego kraju przez Fundację cfbt.pl dzięki uprzejmości jego twórców. Jako Fundacja wystąpiliśmy do twórców z wnioskiem o licencję na wyświetlanie i taką licencję otrzymaliśmy, co oznacza, że nie mamy możliwości udostępniania filmu kolejnym osobom czy podmiotom, jak również, że nie możemy umieścić go w internecie.

W oparciu o własne możliwości oraz finanse fundacji dokonaliśmy tłumaczenia i nagraliśmy polską ścieżkę dźwiękową z profesjonalnym lektorem, aby ułatwić odbiór widzom w Polsce. Tym samym staliśmy się właścicielami praw autorskich do wykonanego przez nas tłumaczenia oraz właścicielami zamówionej ścieżki dźwiękowej w języku polskim.

Każde wyświetlenie filmu, na podstawie udzielonej nam licencji, musi być rejestrowane, gdyż twórcom zależy na świadomości do jak szerokiej grupy odbiorców film dociera. Film wyświetlany jest nieodpłatnie. Ze względu na chęć dotarcia do jak najszerszego grona, chcielibyśmy organizować wyświetlenia dla grup strażaków. Zachęcamy do zorganizowania miejsca i zaproszenia na wydarzenie okolicznych strażaków, zarówno PSP jak i OSP. Miejscem idealnym do wyświetlenia filmu będzie sala waszej jednostki z ekranem/projektorem lub lokalne centrum kultury. Jeden z instruktorów naszej fundacji przyjedzie do was i wyświetli film. Po projekcji będzie możliwa dyskusja na tematy poruszone w filmie, nasi instruktorzy będą też służyli poradami dotyczącymi profilaktyki nowotworowej.

Aby wystąpić z prośbą o zorganizowanie wyświetlenia filmu nalezy skontaktować się z nami wysyłąjąc wiadomość email, na adres podany w zakładce Kontakt.

Jednocześnie przekazujemy link, poprzez który można wesprzeć twórców filmu, do czego Was serdecznie zachęcamy:

Link do wsparcia twórców filmu "Burned".

Jeśli cenicie naszą pracę i chcecie nas wspierać, rozważcie też:

 Fundacja cfbt.pl - Mniej słów, więcej czynów!